НОВИНИ

Олександр Скіпальський: Росія майстерно діє через непрямих агентів впливу

Майже всі керівники українських силових структур за часів влади Януковича входили до Спілки десантників РФ, яку очолює заступник міністра оборони РФ. Про це в інтерв'ю "Українському тижню" заявив генерал-лейтенант спецслужби Олександр Скіпальський.

"Ось вам маленький факт. За Януковича майже всі керівники українських силових структур та спецназу входили до Спілки десантників РФ, яку очолює один із заступників міністра оборони Росії Сєрґєя Шойґу. Більшість цих людей і досі на посадах", – заявив Скіпальський.

На його думку, очищення силових структур досі не почали.

"Досі не озвучена роль СБУ в формуванні антимайдану, звезенні до Києва бойовиків, роздачі грошей за побиття машин тощо. Жодного осуду (навіть морального, що вже й казати про кадровий) немає і досі. Користуючись нагодою, звертаюсь особисто до Петра Порошенка як головнокомандувача. Сподіваюся, він зрозумів на прикладі вже екс-заступника глави АП Юрія Косюка, що не може мільярдер, та й будь-хто, крім професіонала, займатися силовим блоком. Або знаходиться якийсь невіглас, що на весь світ заявляє про секретні домовленості про постачання зброї. В нас немає часу на ігри та закулісні інтриги: війна. Треба негайно вичищати силові структури – це й поголовна переатестація, і створення фільтраційних центрів та комісій, це зміцнення наших опорних пунктів на Сході тощо. І дарма, що кричатимуть поборники прав людини й т. ін. – хай підніме руку той, хто вважає, ніби в часи війни без цих заходів можна перемогти такого могутнього ворога, як Росія, котрий дуже посилився останнім часом, коли ми, навпаки, ослабли", – переконаний Скіпальський.

"І потім: РФ майстерно діє через непрямих агентів впливу, тобто людина не шле шифровок у штаб ГРУ, а просто за допомогою певних фінансових важелів її підводять до дій, вигідних Москві, коли вона іноді навіть не розуміє цього", – додав він.

Повний текст інтерв'ю з Олександром Скіпальським читайте у №38 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.