НОВИНИ

Гелетей: Під Іловайськом загинули понад 100 українських військових

Наразі упізнали 107 осіб, але цифра не остаточна. Про це заявив міністр оборони Валерій Гелетей під час телеінтерв'ю.

"Ми втратили багато патріотів, більше 107 осіб (українських військових), будуть ще впізнання, але кількість поки що – 107", – сказав міністр.

За словами Гелетея, російські військові втратили під Іловайськом "набагато більше", понад 300 осіб.

За інформацією міністра, в тил угрупованню сил АТО зайшли шість батальйонно-тактичних груп РФ, посилених потужним сучасним артилерійським озброєнням.

Щоб уникнути масових жертв з обох сторін, офіцери середньої ланки домовилися про надання двох коридорів для виведення сил АТО.

За словами Гелетея, коли ця інформація дійшла до керівництва Генштабу Міноборони РФ, вони дали команду розстріляти колону АТО і захоплених в полон російських десантників, що виходили з ними.

За словами міністра, для перешкоджання військам агресора була піднята українська авіація, і льотчики змогли знищити частину артилерії противника.

Також Гелетей підкреслив, що істотної шкоди операції сил АТО під Іловайськом завдав публічний розголос у ЗМІ нюансів операції і маршрутів пересування військ.

Нагадаємо, раніше генпрокурор Віталій Ярема повідомив, що під Іловайськом загинули щонайменше 200 людей.

Як відомо, наприкінці серпня в Іловайську кілька сотень бійців АТО потрапили в оточення бойовиків і російських військових. Обстріл і взяття в полон українських військовослужбовців і бійців добровольчих батальйонів тривали більше тижня.

У Міноборони України заявили про засекречування повної інформації щодо ситуації в Іловайську, пообіцявши оприлюднити її пізніше.

4 вересня на закритому засіданні Верховної Ради створили тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин загибелі і захоплення в полон бійців АТО.

Крім того, Генпрокуратура розпочала розслідування щодо дій керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу під час операції поблизу Іловайська.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.