НОВИНИ

Директор Transparency International Україна: Суспільство чекає будь-яких інструментів відновлення справедливості

Сьогодні люстрація зводиться до бажання громадян відновити справедливість у найприйнятніший спосіб. Про це в інтерв’ю "Українському тижню” заявив директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

На його думку, суспільство України відчуває тотальну несправедливість у всьому й чекає будь-яких, часто кровожерливих, інструментів відновлення чесності.

"Якщо пригадуєте, активісти партії "Воля", котрі зараз лобіюють законопроект про люстрацію, використовують як візуальний символ цього процесу гільйотину. Мені невтямки, чому знак саме такий, нехай навіть стилізований під тризуб. Нині проштовхують ідею, що чистка – це механізм обезголовлення тієї частини суспільства, яка, на думку решти, несправедливо привласнила ресурси або контролює їх у своїх інтересах. Таким чином, сьогодні люстрація зводиться до бажання громадян відновити справедливість у спосіб, на їхню думку, найприйнятніший", – вважає Хмара.

За його словами, влада вбивала українців задля збереження режиму. 

"У відповідь вони готові убивати владу, тільки не в банальному фізичному сенсі (хоча, думаю, і в цьому теж), а знищуючи шанси можновладців на утримання керма. Відсторонити від посади, заарештувати, вислати – щось на кшталт цього", – зазначає Хмара. 

На його думку, люстрація сьогодні перетворилася на процес помсти. 

"Але це не засіб посадити сусіда, який порушив межу на 2 м, а нагода усунути корупціонерів на місцевому рівні, які псують життя всім, а не одній конкретній людині", – наголошує він.

Детальніше читайте в інтерв’ю з Хмарою у №37 „Українського тижня”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.