НОВИНИ

Економіст: Ситуація з бюджетними надходженнями від імпорту критична

Обсяг ПДВ з імпортних товарів та послуг за півроку значно скоротився. Про це в черговому числі Українського тижня пише економіст Любомир Шавалюк.

"Ситуація з надходженнями до бюджету від імпорту взагалі критична. Обсяг ПДВ з імпортних товарів та послуг за півроку впав на 5,6%. Так, за даними НБУ, ввезення товарів в Україну у першому півріччі скоротилося на 17%, ще 13% втратив імпорт послуг. Але ж це в доларовому еквіваленті!”, – зауважує Шавалюк.

Враховуючи знецінення нацвалюти на понад 50%, зауважує він, база оподаткування імпортних товарів та послуг, виражена в гривні, мала збільшитися на 20-30%. 

"І надходження від відповідних податків також. Однак окрім зменшення імпортного ПДВ маємо й зниження надходжень від мита (на 12%). Нехай не вводить в оману приріст акцизного збору з імпорту на 75,6%, адже він на 91% забезпечений надходженнями від увезених нафтопродуктів”, – зазначає економіст.

На його думку, сталося це завдяки руйнуванню схем тіньового імпорту останніх, на яких "сидів" режим Януковича

"І хоча це заслуга нової влади, однак в іншому її немає за що хвалити, бо за рештою статей імпорту акцизний податок приніс лише на 7% більше надходжень, ніж торік, замість 20-30% з огляду на девальвацію гривні”, – зазначає економіст.

Детальніше читайте у статті „Бюджетний розлад” у № 37 "Українського тижня”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.