НОВИНИ

США та Канада відмовились від спільних з Росією військових навчань на Алясці

США і Канада через ситуацію в Україні скасували спільні з Росією військові навчання "Пильний орел". Про це повідомив американській газеті Fairbanks Daily News-Miner представник Об'єднаного командування аерокосмічної оборони Північної Америки (NORAD) Чарльз Марш.

За його словами, рішення про скасування навчань було прийнято керівництвом міністерства оборони США і прем'єр-міністром Канади Стівеном Гарпером.

Раніше повідомлялося, що дводенні навчання мали пройти в Анкориджі (штат Аляска) у серпні. Учасники планували відпрацювати спільні дії на комп'ютерах та електронних картах.

Планувалося, що цього року в навчаннях вперше візьмуть участь представники сил самооборони Японії.

Щорічні російсько-американо-канадські навчання "Пильний орел" проводяться з 2006 року. За домовленістю сторін цикл навчань - дворічний: один рік - льотні, на наступний рік - командно-штабні та комп'ютерні. Сценарій навчань 2013 року передбачається відпрацювання дій в повітрі при супроводі літаків, умовно захоплених терористами.

Як повідомлялось, з 16 по 26 вересня в Україні триватимуть військові навчання Rapid Trident («Стрімкий тризуб») за участі армії США та інших країн-членів НАТО.