НОВИНИ

  ▪  

Світ про Україну: Щоб зупинити Путіна, треба докласти зусиль, однак бездіяльність обійдеться надто дорого

Протягом тижня західні видання писали про переваги Путіна у війні з Україною, фіктивне «перемир’я» на Донбасі та загрозу нової холодної війни.

Факти свідчать про те, що Путін перемагає в Україні, тож Заходу варто налаштуватися на тривалу боротьбу. Про це пише англомовне видання The Economist.

«Надія на припинення вогню в Україні згасла після сміховинної заяви Путіна про те, що Росія не бере безпосередньої участі в конфлікті. Однак, за таких умов, будь-яке перемир'я буде засноване на його (Путіна – ред.) умовах», – зазначає видання.

«У цій неоголошій, провокаційній, жахливій війні в Україні, Владімір Путін має кілька переваг. На відміну від західних лідерів, які не змогли його стримати, він не звітує ні перед ким, окрім самого себе. Він не має жодних реальних союзників, і, оскільки безжально змушує замовкнути своїх критиків, порушуючи суверенітет своїх сусідів, не має суттєвих стримуючих факторів всередині своєї країни. Відверто кажучи, він не має сорому: про це свідчить його приголомшлива брехня про роль Росії в бойових діях, і його рішення  відправити в Україну більше військових і танків, навіть після аварії MH17, який збили його підлеглі», – пише The Economist.

На думку видання, Путіна необхідно зупинити. Зокрема, щоб позбутися російського впливу, Європа повинна перш за все подбати про власну енергетичну безпеку.

«Європейці повинні робити більше, щоб позбутися залежності від російського газу за рахунок диверсифікації поставок і впровадження нових правил та інфраструктури для торгівлі енергоресурсами на всьому континенті. Путін не є надійним комерційним партнером», – наголошує The Economist.

На думку видання, європейці повинні вплинути і на самих росіян, щоб вони переглянули ставлення до свого лідера.

«Це вартуватиме певних зусиль. Але на прикладі України ми можемо побачити, що бездіяльність вартуватиме більшого», – резюмує The Economist.

Американське видання The Daily Beast зазначає, що домовленості про припинення вогню, підписані у Мінську 5 вересня, насправді не дають жодних гарантій та не сприяють розв’язанню конфлікту на Донбасі.

«Ще багато питань залишилося без відповіді. Що буде з сотнаю ув'язнених, які перебувають в підвалах сепаратистських тюрем? Мирний договір, підписаний в п'ятницю (5 вересня – ред.), передбачає обмін "всіх на всіх", але правозахисники не впевнені, що всіх заручників дійсно звільнять», – пише видання.

"У нас є побоювання з приводу життя ув'язнених, оскільки жодні міжнародні організації не мають доступу до підвалів і в'язниць, контрольованих бойовиками в Луганській і Донецькій областях. Незрозуміло також, чи не зазнає населення, яке повернеться на окуповані території,  масових порушення прав людини", – цитує The Daily Beast представника центру захисту прав людини «Меморіал» Олександра Черкасова.

На думку видання, наразі перемир’я не може бути ефективним, оскільки напередодні українські військові зазнали численних втрат, а терористи, в свою чергу, налаштовані на активні бойові дії та наступ з метою здійснення свого плану – прокласти собі шлях до Криму, і далі, вздовж Чорного моря, до кордону з Молдовою. 

«Люди в Україні, Росії та Європі сподіваються на мир, але, враховуючи активну участь в процесі НАТО і Росії, постає загроза більш масштабної європейської війни…Годинник конфронтації, можливо, і сповільнив свій хід, але не перестав цокати», – резюмує видання. 

Плани НАТО створити сили «швидкого реагування» у Східній Європі через кризу в Україні можуть спровокувати відкритий конфлікт Альянсу з Росією. Про це пише англомовне видання The Christian Science Monitor.

“Після заяви НАТО розмістити свої війська «швидкого реагування» поблизу російського кордону, у Кремлі вирішили переглянути офіційну військову політику та визначити Альянс своїм потенційним противником. Це може стати приводом для реальної війни», – пише видання.

У статті зазначають, що президент США Барак Обама, перебуваючи з візитом у Естонії, третину населення якої становлять етнічні росіяни, заявив про те, що Америка більше не допустить російської агресії щодо сусідніх з РФ країн. На практиці це означає розміщення американських військових баз у Прибалтиці.

«Хоча такі заходи є здебільшого символічними, вони означають, що війська США розташують на лінії фронту між НАТО і Росією. І у випадку заворушень, американські війська першими зустрінуть небезпеку. Експерти стверджують, що це необхідно, щоб заспокоїти членів Альянсу, які межують з РФ і непокояться через жорсткий "захист"  російськомовного населення в Східній Україні, здійснюваний Москвою», – йдеться у статті.

«За висновками експертів, загроза нової холодної війни є цілком реальною, а гаряча риторика і символічні жести можуть пришвидшити цей процес», – резюмує видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.