НОВИНИ

Латинська Америка має намір створити блок без США і Канади

Умови вступу до нового блоку поки невідомі
Країни Латинської Америки і Карибського басейну домовилися про створення нової регіональної структури без участі США і Канади. Про це повідомляє ВВС. Умови вступу до нового блоку поки невідомі.
 
 Новий блок стане альтернативою Організації Американських Держав (ОАД), головного форуму в цій частині планети протягом останніх 50 років. Домовленість про нову організацію була досягнута на регіональному саміті, що проходив в мексиканському місті Канкуні.
 
 ОАД роздирають суперечності між деякими членами і США в питаннях економічної політики і торгівлі. Організацію також критикують за проштовхування інтересів США.
 Створення нової регіональної організації було одним з головних питань порядку денного дводенного саміту, що завершився напередодні. У ньому взяли участь глави  і представники 32 країн.
 
 Ініціатива створення організації як альтернативи Організації американських держав належить мексиканському президентові Феліпе Кальдерону. За його словами, нова структура "повинна перш за все добиватися регіональної інтеграції... і підтримувати регіональні інтереси на глобальних зустрічах".
 
 "Дуже важливо, щоб ми не намагалися замінити собою ОАД. ОАД - постійна організація зі своїми власними функціями", - запевняв учасників зустрічі президент Чилі Себастьян Пінера.
 
 Кубинський президент Рауль Кастро назвав пропозицію Кальдерона історичним кроком до "конституції суто латиноамериканської і карибської регіональної організації".
 Відзначимо, членство Куби в ОАД було припинено в 1962 році у зв'язку з її соціалістичною політичною системою. У 2009 році ОАД проголосувала на користь відміни цього рішення, проте Куба вирішила не відновлювати свою участь в організації.
 
 Нагадаємо, раніше президент Венесуели Уго Чавес заявляв неодноразово , що над ОАД є нависає Вашингтон, і необхідно "створити новий орган для країн Латинської Америки і Карибських островів"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги