НОВИНИ

ЗМІ: РФ хоче вилучити з вільної торгівлі між Україною та ЄС 20% товарів

Росія представила Києву і Брюсселю список своїх вимог щодо зміни підписаної Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це повідомляє ZN.ua, посилаючись на документ, який журналісти мають у своєму розпорядженні.

Так, замість трьох сфер Угоди про асоціацію, Москва хоче змінити п'ять напрямів, при цьому виключивши з вільної торгівлі 20% товарів. По-суті, для цього потрібні нові переговори, пише видання.

Аналіз документа свідчить, що Росія хоче виключити з взаємної лібералізації торгівлі України з ЄС (відмовитися від скасування або значного зменшення імпортних мит) ряд товарів - всього 2376 тарифних ліній з 11600, зазначених в Угоді про асоціацію.

Тобто, Москва пропонує Києву і Брюсселю вилучити з їх вільної торгівлі більше 20% товарів. Список цих товарів займає 45 сторінок документа з 60-ти.

Водночас, на попередніх консультаціях Україна, ЄС і РФ домовилися, що Росія представить свої зміни в текст Угоди про асоціацію у трьох сферах.

Проте запропоновані Москвою зміни повинні торкнутися п'яти напрямків, включаючи лібералізацію тарифів і енергетику (крім обумовлених раніше сфер з технічного регулювання; санітарних і фітосанітарних заходів (СФС); митного адміністрування).

За оцінками експертів, з якими консультувалося видання, для задоволення всіх пред'явлених російських "бажань" буде потрібно одержання ЄС нового мандату на переговори, а самі переговори "про внесення змін до Угоди" займуть приблизно два роки.

Як відомо, наступного тижня Європарламент та Верховна Рада мали б синхронно ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС.

Нагадаємо, Україна підписала угоду про асоціацію з Євросоюзом 27 червня.

Аналогічні угоди також підписали Грузія та Молдова, які вже ратифікували їх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.