НОВИНИ

В Amnesty International нагадали російським військовим про кримінальну відповідальність

Російські військові керівники, що беруть участь в конфлікті в Україні, можуть понести індивідуальну кримінальну відповідальність за свої дії. Про це заявив генеральний секретар світової правозахисної організації Amnesty організації Саліл Шетті.

"Індивідуальна відповідальність російських військових керівників може настати, якщо буде встановлено скоєння військових злочинів, як внаслідок прямої причетності, так і фінансування", - сказав він.

Шетті також повідомив, що Amnesty International просить російське керівництво про зустріч стосовно порушень РФ міжнародного права на території України.

"Наша делегація сьогодні вирушає з Києву до Москви. Там ми зустрінемося з представниками ЗМІ та громадянського суспільства. Ми просили про зустріч з урядом, утім поки не отримали жодних підтверджень", - сказав він.

Водночас Шетті зауважив, що після заяв організації про причетність Росії до конфлікту в Україні, можливість такої зустрічі є малоймовірною.

За словами директора АІ в Європі та Центральній Азії Джона Дальхузена, проросійські терористи продовжують скоювати злочини, зокрема вбивають, викрадають людей та вчиняють тортури. Є й повідомлення про страти, зазначив Шетті. За його словами, проросійські незаконні збройні формування також продовжують красти та грабувати.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.