НОВИНИ

ЄС може скасувати нові санкції проти Росії

Євросоюз, за умов продовження режиму припинення вогню на Донбасі, може не впроваджувати новий пакет санкцій проти РФ. Про це заявив президент Європейської Ради Герман ван Ромпей під час телеінтерв'ю.

На думку ван Ромпея, санкції не впровадять за умови, якщо на Сході України триватиме режим припинення вогню "та (або) якщо розпочнуться перемовини зі встановлення миру".

За словами політика, Росія "ледве" реагує на поштовхи до перемовин, тому режим припинення вогню, запроваджений у п'ятницю хоч і є "серйозним кроком, але не більш, ніж кроком".

Ван Ромпей нагадав, що країни ЄС погодили нові санкції проти Росії, які включатимуть штрафні заходи "в сфері кредитів та товарів подвійного призначення", тобто тих, які можуть бути застосовані як для мирних, так і для військових потреб. Окрім цього, має бути розширений перелік осіб, яким заборонено в'їзд до країн ЄС, а також тих, чиї статки в країнах Союзу підлягають замороженню.

Також ван Ромпей переконаний, що санкції ЄС показали дієвість уже зараз.

"Російська економіка слабшає, вона вже перебуває в рецесії. І цьому передусім посприяли санкції", – сказав президент Європейської Ради.

Нагадаємо, 5 вересня прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що нові санкції проти РФ запровадять у будь-якому випадку, однак потім їх можуть скасувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.