НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Експерт: Мінський "мир" може повторити долю попередніх

Підписаний у Мінську документ щодо припинення вогню може повторити долю попередніх домовленостей. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив політичний експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"У будь-якому випадку треба ознайомитися з підписаним текстом угоди. Якщо мова йде про припинення вогню, і сторони-підписанти виконуватимуть цю умову, то захід, зокрема ЄС, сприйматимуть це як початок деескалації конфлікту. Відтак, вестимуть переговори і з росіянами і українцями, очікуючи на продовження деескалації", - вважає Горбач.

"Але скажу від себе – я слабо вірю в те, що підписаний текст буде дотримуватися, принаймні росіянами і бойовиками. Ця угода може повторити долю попередніх двох домовленостей. Оскільки інша сторона просто недоговороздатна", - переконаний експерт.

Водночас він наголошує, що співпраця України з НАТО поглиблюватиметься надалі.

"Думаю, що поглиблення співпраці України з НАТО поглиблюватиметься у будь-якому випадку, незалежно від перемир’я чи не перемир’я", - наголосив експерт.

Нагадаємо, 5 вересня у Мінську учасники тристоронніх переговорів підписали попередній протокол угоди про припинення вогню на Донбасі.

Водночас, президент Петро Порошенко віддав наказ припинити вогонь по бойовиках.