НОВИНИ

Екс-глава ДПтС: З більшістю колоній у зоні АТО втрачено зв'язок

Ситуація в установах виконання покарань, розташованих у зоні АТО, потребує негайного вирішення. Про це заявив колишній голова Державної пенітенціарної служби (ДПтС) України Сергій Старенький.

"Наскільки мені відомо, останнім часом втрачено контроль над більшістю колоній та слідчих ізоляторів у Донецькій та Луганській областях", - сказав Старенький.

Він зазначив, що, зокрема, наразі немає зв'язку з 14 установами з 20-ти, які розташовані на території Донеччини.

"Загалом, якщо брати до уваги ще й Луганську область, то, за моїми оцінками, в установах виконання покарань на підконтрольних терористам територіях перебуває до 15 тисяч засуджених та ув'язнених", - наголосив Старенький.

Він також назвав критичною ситуацію із забезпеченням продуктами колоній та слідчих ізоляторів у зазначеному регіоні.

"Стан забезпечення продуктами харчування критичний. Крім того, персоналу там залишилося відсотків 30-35 (та й то до багатьох є питання), заробітна плата працівникам не виплачується", - заявив екс-голова пенітенціарного відомства.

Нагадаємо, раніше Старенький пропонував знайти правове рішення для застосування акту амністії з іспитовим терміном для тих, хто відбуває покарання в установах, розташованих у непідконтрольних Україні районах у Донецькій та Луганській областях.

Водночас 5 вересня міністр юстиції Павло Петренко заявив про те, що наразі вирішується питання евакуації таких ув'язнених.