НОВИНИ

Східні кордони НАТО охоронятиме семитисячне військо

У НАТО схвалили "План дій щодо готовності", який передбачає розміщення на території східних союзників семитисячного угруповання сил швидкого реагування і додаткової військової інфраструктури. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

«Ми схвалили план дій щодо готовності (Readiness Action Plan, RAP) з метою зміцнення колективної оборони НАТО... Ми також домовилися створити у рамках сил швидкого реагування «передові сили» (Spearhead Force)», – заявив глава Альянсу.

За його словами, авангард включатиме 7 тис. особового складу сухопутних військ. Расмуссен додав, що угруповання перебуватиме у готовності до розгортання упродовж декількох днів за підтримки морських, повітряних та спеціальних сил.

Крім того, для забезпечення функціонування передових сил у НАТО вирішили створити органи управління (штаби) та розмістити їх на території східних союзників.

Глава Альянсу підкреслив, що готовність прийняти цю інфраструктуру висловили країни Балтії, а також Польща і Румунія.

Генсек наголосив, що Альянс зміцнює свою колективну безпеку у складній ситуації.

«НАТО надсилає чіткий сигнал будь-яким потенційним агресорам: щойно ви навіть подумаєте напасти на союзника, ви отримаєте відсіч від усього Альянсу», – наголосив  Расмуссен.

Нагадаємо, Естонія, Латвія, Литва, Великобританія, Данія, Норвегія і Нідерланди на саміті НАТО в Уельсі підписали угоду про створення об'єднаних військових сил швидкого реагування (Joint Expeditionary Force). Крім того, в Естонії створять навчально-тренувальний центр НАТО з кібербезпеки.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.