НОВИНИ

Рада створила ТСК з розслідування бою під Іловайськом

Верховна Рада України на закритому засіданні ухвалила рішення про створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також Збройних Сил України біля міста Іловайськ Донецької області. Про це повідомив автор постанови, голова ТСК Андрій Сенченко (фракція "Батьківщина").

За його словами, необхідність створення ТСК виникла з метою з'ясування правдивої інформації про зазначені події, "для того, щоб ґрунтовно розслідувати все, що там відбувалось".

При цьому він додав, що також буде дана оцінка діям та бездіяльності всіх тих, хто в рамках антитерористичної операції мав ухвалювати рішення з координації дій та щодо своєчасного відведення військ, "або будь-яке інше рішення, яке змогло б зберегти життя багатьом нашим співвітчизникам".

Сенченко також додав, що сьогодні було внесено пропозицію створити ТСК з розслідування фактів продажу військового майна за останні 10 років.

"Наводились цифри, що продавалось майна на мільярди, а в бюджет надійшла цифра близько 60 мільйонів, і тут є два аспекти: корупційний та питання обороноздатності нашої країни", - сказав він.

Народний депутат повідомив, що за створення відповідної слідчої комісії висловились всі фракції, і рішення буде ухвалене на найближчому засіданні парламенту.

Як відомо, добровольчі батальйони, потрапивши в оточення противника під Іловайськом,  неодноразово просили у командування підкріплення. Зокрема бронетехніку та важке озброєння. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла.

В той же час, росіяни обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити військові.

Протягом кількох днів українським військовим вдається виходити невеликими групами. За неофіційними даними, під Іловайськом загинули близько 100 осіб, кілька сотень потрапили в полон.

Напередодні заступник військового комісара Запорізької області Михайло Логвинов повідомив, що до моргу судово-медичної експертизи Запоріжжя за попередні 2 дні доставлено 87 тіл бійців, загиблих під Іловайськом, більшість з них – із добровольчих батальйонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.