НОВИНИ

Порошенко сподівається на початок мирного врегулювання ситуації на Донбасі

Президент України Петро Порошенко сподівається, що у п’ятницю, 5 вересня, тристороння контактна група розпочне переговори щодо процесу мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, а також що будуть вжиті реальні кроки для досягнення миру. Про це глава держави заявив під час зустрічі з українцями, які були звільнені з лівійського полону, повідомили в прес-службі президента.

«Я покладаю величезну надію на те, що у п’ятницю у Мінську буде нарешті розпочато мирний процес», - сказав Порошенко.

Він підкреслив, що Україна не давала жодного приводу для того, щоб спровокувати проти себе агресію.

«Весь світ знає, що Україна є країною, яка чітко дотримується зобов’язань, міжнародного права і яка є сьогодні об’єктом агресії з боку сусідньої держави», - зазначив президент, висловивши сподівання на те, що, нарешті, вдасться припинити постійне порушення домовленостей, розстріл полонених, мирного населення, знищення навчальних закладів та інших об’єктів інфраструктури.

Глава держави наголосив, що досягнення миру сьогодні є першочерговим завданням.

«Перше завдання – це мир. Сьогодні о 5 ранку, у зв’язку з різницею у часі, ми говорили з президентом Путіним про те, яким чином ми можемо зупинити жахливі процеси. Не можна заперечувати те, що люди мають перестати гинути», - заявив президент.

Порошенко також підкреслив, що миру в Україні хочуть всі громадяни, тому він боротиметься за мир.

«Народ України на сто відсотків «за», політикани – хочуть погратися у війну. Але я хочу сказати, що не дам це зробити. Ми маємо спільно боротися за мир», - наголосив Порошенко.

Нагадаємо, президент Росії Владімір Путін оприлюднив свій план вирішення ситуації на Донбасі, який передбачає відведення українських військ, незастосування авіації та зупинку наступу бойовиків, яких підтримує його регулярна армія.

Тим часом, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що "сім пунктів" російського президента схожі більше на план порятунку для російських терористів, та спрямовані на замороження конфлікту.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.