НОВИНИ

  ▪  

Економіст: Завдяки ресурсам від МВФ є надія на подальше укріплення гривні

За відносної стабільності на сході України гривня має шанси укріпитися вже найближчим часом. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловили економісти Олександр Жолудь та Володимир Лановий.

«Якщо взяти статистику останніх двох тижнів торгів на міжбанку, то гривня постійно укріплювалась. Швидше за все, цей процес триватиме надалі. Відповідно, будуть укріплення і на готівковому ринку. Якщо ми кажемо про тривалий період – наприклад, до кінця року, то прогноз нашого центру по обмінному курсу на кінець року – це 12,50», – стверджує  аналітик Міжнародного Центру Перспективних Досліджень Олександр Жолудь.

«На сьогодні основні чинники, які впливають на курс є не економічними, а політичними. Якщо будемо мати російські танки під Києвом, то прогноз буде іншим. Якщо ж не буде значного погіршення на Сході і більш активного втручання Росії, то навряд чи варто чекати на суттєві коливання», – переконаний експерт.

Схожу точку зору висловив президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки України Володимир Лановий. 

«Поки що є надія, що курс триматиметься на нинішньому рівні, оскільки надходять додаткові ресурси від МВФ. Проте незрозуміло, якою буде система оплати газу, який ми закуповуємо в Європі та за рахунок яких саме валютних засобів ця оплата здійснюватиметься», – зазначив фахівець.

«Якщо це будуть боргові поставки з оформленням державного боргу на пізніші періоди, то стабільність буде збережена. Про це нібито є домовленості, тож на це можна сподіватись. Якщо ж будуть вимагати прямих безпосередніх оплат, то знову матимемо труднощі з валютним курсом та утриманням його на цьому рівні», – додав Лановий.

«Крім того, суттєвий вплив мають події на Сході: якщо Росія і надалі наступатиме, чинитиме тиск, а наші війська відступатимуть, то, звичайно, ситуація погіршиться. Якщо ж  ми будемо тримати стабільним кордон, то й курс буде відносно стабільним», – стверджує економіст, наголосивши, що на коливання на валютному ринку впливають й інші фактори.

«Багато залежить від довіри Нацбанку до політики уряду. Крім того, коливання часто спричиняє паніка, настрої людей щодо утримання своїх статків. Сюди ж входить термінова закупівля побутових речей, продуктів харчування тощо – все це впливає на ситуацію», – зазначає експерт.

Разом з тим Лановий не схильний довіряти нещодавнім заявам НБУ щодо стабілізації курсу гривні на рівні 12,50 за долар.

«Багато разів в нас слова розходилось з ділом. Місяці три-чотири тому міністр фінансів заявляв, що в нас буде курс 10,50. Тож тепер важко бути впевненим в словах», – резюмував експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.