НОВИНИ

Центр обміну полоненими: З бойовиками домовилися, що українських полонених не катуватимуть

З терористами "Донецької народної республіки" досягли домовленості, що українських полонених не катуватимуть і не перешкоджатимуть вивезенню загиблих. Про це заявив генерал-полковник запасу, керівник ГО "Офіцерський корпус", керівник Центру обміну полоненими Володимир Рубан під час прес-конференції.

"Ми досягли домовленості з донецькою стороною, з паном Захарченком (лідером терористичної організації "ДНР" Олександром Захарченком – Ред.), у тому числі про те, що більше не буде будь-яких умов про "вантаж 200", тобто щодо безперешкодного вивезення тих, хто загинув на полі бою", – сказав Рубан.

Водночас, він повідомив, що бойовики взяли зобов'язання не катувати полонених.

"Ми добилися того, що полонених не будуть піддавати тортурам і не будуть розстрілювати. Є підтверджені факти, що в полоні не всі виживали", – зазначив Рубан.

За словами генерала, у "ДНР" пообіцяли, що до полонених українських солдат буде ставлення як до військовополонених.

Рубан наголосив, що на Донбасі триває "неправильна війна".

"І неправильно, що коли немає воєнного стану, і хтось у Києві може не йти на війну, а гулятиме з собачкою по Хрещатику, а хтось зобов’язаний піти на цю війну, тому що його мобілізують", – додав він.

"Необхідно або ввести воєнний стан по всій країні і почати воювати, або сісти за стіл переговорів, як розумні люди у ХХІ столітті, і йти на взаємні компроміси та поступки", – зазначив Рубан.

Нагадаємо, що за інформацією Центру обміну полоненими, у ході останніх боїв на Донеччині у полон потрапили близько 700 українських військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.