НОВИНИ

Могеріні: Стратегічного партнерства ЄС та Росії більше не існує

Зовнішня політика і воєнна агресія президента Росії Владіміра Путіна зруйнувала стратегічні партнерські відносини з Євросоюзом. Про це заявила новообраний голова зовнішньополітичного відомства ЄС Федеріка Могеріні.

"Цих партнерських стосунків більше немає: з цього моменту Росія вже не є стратегічним партнером ЄС", – зазначила високий представник ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки.

З її слів, дії Росії щодо України йдуть врозріз з попередніми домовленостями, які були оголошені в Женеві, Нормандії і Берліні.

"Путін ніколи не поважав і не бажав виконувати зобов'язання. Він не хотів змін, проте підтримував сепаратистів, особливо в ситуації з малайзійським авіалайнером. Відстань між обов'язками і конкретною поведінкою зараз дуже велика", – наголосила Могеріні.

Вона також сказала, що ЄС і далі ухвалюватиме санкції проти Росії, оскільки не бачить іншої альтернативи.

"Військова агресія, провокації Росії призводять до того, що європейська дипломатія не має іншої альтернативи, як далі ввести санкції – це єдиний інструмент цієї політики", – сказала Могеріні.

Високий представник ЄС переконана, що сьогодні кожна країна повинна самостійно вибирати своє європейське майбутнє, незважаючи на те, подобається це Росії чи ні, і чи може це зашкодити її інтересам.

Нагадаємо, 31 серпня під час засідання Європейської Ради обрали нове керівництво Євросоюзу.

Також повідомлялося, що новий голова Ради ЄС Дональд Туск заявив про фактичну війну в Україні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.