НОВИНИ

Президент Литви: Росія веде війну з усією Європою

Президент Литви Даля Грібаускайте вважає, що Росія, здійснюючи відкриту, пряму агресію проти України, перебуває у стані війни з усією Європою. Таку думку вона висловила 30 серпня перед початком засідання Європейської ради у Брюсселі.

«Я вважаю, що ситуація погіршується. Росія прямо і відкрито перебуває у стані війни проти України, проти держави, яка хоче бути ближче до Європи. Це означає, що Росія фактично є у стані війни з Європою. І ми повинні зважати на це», – заявила Грібаускайте.

Вона наголосила, що країни ЄС мають надати Україні військово-технічну допомогу та запровадити повне ембарго на постачання військової продукції до Росії (це стосується і нинішніх, і майбутніх контрактів).

Нагадаємо, раніше Литва засудила російське військове вторгнення в Україну.

Нагадаємо, 27 серпня російські війська атакували українські сили на півдні Донеччини та зайняли Новоазовськ і сім сіл поблизу міста.

Також повідомлялося, що у Держдепі США та МЗС Швеції визнали факт вторгнення російських військ на територію України.

Президент України Петро Порошенко визнав факт перебування на території України російських військ.

Тим часом, Москва досі не прокоментувала повідомлення про перебування на території України регулярних російських військ. За даними з НАТО, може йтися щонайменше про тисячу російських військових.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.