НОВИНИ

Семенченко: Іловайськ мало штурмувати 800 бійців, натомість відправили 340

Українські військові могли зачистити Іловайськ від терористів ще 19 серпня, якби до силовиків прийшло обіцяне підкріплення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко.

"Іловайськ повинні були штурмувати силами в 800 чоловік. І бронетехніка ВСУ. Я вже можу про це говорити, адже це вже минуле. Незважаючи на всю брехню, яка виливається на нас, мовляв ми це зробили самостійно... План був погоджений і затверджений керівництвом АТО, безпосереднє командування здійснював генерал Хомчак, командувач сектором Б, якого я поважаю за особисту мужність і тверде керівництво військами. У підсумку з різних причин місто довелося брати набагато меншими силами. Зараз можна назвати і кількість - 340 осіб", - написав Семенченко.

"У перший же день було взято дві третини міста. Якби туди зайшли підкріплення - Іловайськ був би повністю під нашим контролем ще 19.08. В той же день я був поранений і пішов звіт по нашим жертвам. 20.08 до нас зайшов батальйон "Дніпро", точніше - його окремий підрозділ. Бійці відбивали танкові атаки, жили під мінометними обстрілами, "градами", "смерчами", "ураганами"... Всі втрати - не від штурму, а від спроб малими силами утримати місто", - наголосив Семенченко. 

"Я передав управління військами своєму заступнику. І кожен день мені говорили, що "підкріплення на підході". Поки не було ні удару росіян з-під Новоазовська, ні прориву з сектора "Д", а підкріплення все "десь" йшло. І кожен день ми вертольотами евакуювали поранених, загиблих... Я телефонував всім... Тоді я почав писати про це у Facebook. Ви стали обривати телефони всіх інстанцій. І через тиждень безперервний боїв і ваших дзвінків і постів - допомога прийшла. Не буду писати скільки. Прийшли "Світязь", "Херсон", "Миротворець". Цього було мало, але нам було обіцяно, що це тільки початок", - повідомив комбат "Донбасу".

Нагадаємо, раніше командир Семенченко повідомив, що під час спроби прориву з оточення військові потрапили у засідку і зайняли кругову оборону. Він також наголосив, що рішення про прорив узгоджене з командуванням АТО.

Згодом стало відомо, що з оточеного бойовиками міста вдалося вирватися групі журналістів. Військові продовжують бій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.