НОВИНИ

Путін переконує, що про припинення вогню на Донбасі "предметно" так і не поговорили

Президент РФ Владімір Путін заявляє, що під час переговорів у Мінську Україна та РФ домовились про відновлення роботи контактної групи щодо врегулювання кризи в Україні. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Так, Путін заявив, що не обговорював з президентом України Петром Порошенком умови припинення вогню.

"Ми предметно не говорили щодо цього. Відверто кажучи, ми не можемо говорити про якісь умови припинення вогню, про можливі домовленості між Києвом, Донецьком і Луганськом. Це не наша справа, це внутрішня справа самої України. Ми можемо тільки сприяти тому , щоб створити обстановку довіри під час цього можливого і, на мій погляд, вкрай необхідного переговорного процесу. Ми про це говорили. говорили про те, де це можливо, що Росія могла б зробити для того, щоб забезпечити цей процес. А якихось умов ми, Росія, не висували. Ми не можемо це робити, не маємо на це жодного права. Це справа самої України, це справа Донецька, Луганська ", - сказав Путін. 

Водночас, за словами президента РФ, одним з головних кроків стала домовленість про спільну роботу з доставки гуманітарної допомоги на Донбас.

"Ми висловлювали заклопотаність з приводу гуманітарної складової. Це правда. І, власне кажучи, президент Порошенко не заперечує складність гуманітарної ситуації. Вона не може бути охарактеризована інакше, як катастрофічна. Ми говорили про можливість - це ще одна тема, я її упустив - і необхідність надання гуманітарної допомоги Донецьку і Луганську, домовилися про те, як ми будемо взаємодіяти на цьому треку. Зараз не буду забігати вперед, але, загалом, певні домовленості тут у нас теж є ", - зазначив президент РФ.

Нагадаємо, 26 серпня у столиці Білорусі Мінську відбулася зустріч високого рівня у форматі Україна – Євросоюз - «Євразійська трійка».  Це перші перемовини щодо врегулювання кризи на сході України за участі президентів. Окрім українського президента Порошенка у зустрічі брали участь президенти  Білорусі Аляксандр Лукашенка, Росії – Владімір Путін, Казахстану – Нурсултан Назарбаєв, керівник європейської дипломатії Кетрін Ештон, єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер та єврокомісар з питань торгівлі Карл де Гухт. 

Також повідомлялося, що Порошенко та Путін провели двосторонню зустріч.

Згодом під час брифінгу Порошенко заявив, що переговори у Мінську були "дуже складними".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.