НОВИНИ

ЦВК: вибори до парламенту на сході України відбудуться

Позачергові вибори до Верховної Ради відбудуться у східних областях України. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив голова ЦВК Михайло Охендовський.

"Що стосується Донецької та Луганської областей, то вибори там, безумовно, будуть організовані. Головними завданнями в цьому контексті є обрання народних депутатів України в усіх створених в цих регіонах одномандатних округах (21 в Донецькій області та 11 - у Луганській), а також забезпечення безпеки голосування на максимально можливій кількості виборчих дільниць ", - заявив Охендовський.

Він також відзначив, що для обрання депутатів, необхідно переглянути межі виборчих округів та їх центрів. Важливо, щоб у кожному окрузі було хоча б кілька ділянок, де можна провести голосування.

"Чинний закон можливості перегляду меж виборчих округів передбачає", - пояснив голова ЦВК. 

"Очевидно, що до Донецькій та Луганській областям і підхід, і увага на майбутніх виборах повинні бути особливими. Все необхідне для проведення виборів у цих областях Центральна виборча комісії буде робити з урахуванням досвіду виборів президента України, що відбулися 25 травня. В цьому контексті також важливо внесення парламентом змін до закону про вибори", - додав Охендовський.

Нагадаємо, за словами Охендовського, на проведення позачергових парламентських виборів відповідно до норм чинного законодавства необхідно близько 980 млн грн, але завдяки внесенню змін до закону можна зменшити цю суму на 140 млн грн.

Як відомо, 25 серпня Президент Петро Порошенко розпустив Верховну Раду.

Згідно з діючим наразі виборчим законодавством дострокові парламентські вибори повинні відбутися 26 жовтня.