НОВИНИ

МЗС: ані Червоний Хрест, ані Україна не знають, що перевозять "гуманітарні КамАЗи"

Ані Україна, ані Червоний Хрест не знають, що саме перевозять вантажівки, які рушили з Росії в Україну. Про це заявляє Міністерство закордонних справ.

У заяві наголошується, що 22 серпня Російська Федерація, проігнорувавши встановлені міжнародні правила, процедури та досягнуті домовленості, без згоди та супроводження Міжнародного Комітету Червоного Хреста розпочала незаконне ввезення гуманітарного вантажу на територію України.

"Попри те, що попередньо служби прикордонного та митного контролю України розпочали оформлення російського конвою, сьогодні вранці українських службовців заблокували російські сили і відсторонено від проведення перевірки решти автомобілів колони, незважаючи на попередні домовленості і те, що їх було попередньо запрошено на територію РФ російською стороною", - йдеться в заяві.

МЗС стурбований безпекою наших службовців.

"Крім того, наразі ані українській стороні, ані МКЧХ не відомий вміст згаданих вантажівок, що викликає особливі побоювання", - заявили в МЗС.

У МЗС наголосили, що це свідчить про агресію РФ.

"Той факт, що російські автомобілі в’їхали на територію України без відповідного прикордонного та митного оформлення і що вантаж не був в установленому порядку переданий представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста, свідчить про навмисний та агресивний характер дій російської сторони", - заявили в МЗС.

У відомстві звернули увагу, що з українського боку було вжито усіх необхідних заходів з метою гарантування безпеки цього вантажу.

Крім того, попри всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між генштабами збройних сил України та РФ, що є критичним з метою забезпечення безпеки слідування конвою.

"По можливому маршруту слідування вантажу терористи ведуть мінометний вогонь. Нам також не відомий зміст домовленостей російської сторони з луганськими бойовиками та ми не виключаємо можливості будь-яких спланованих провокацій", - заявили в МЗС.

"Вважаємо цей акт черговим кричущим порушенням Російською Федерацією ключових принципів міжнародного права, зокрема непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави та добросовісного виконання міжнародних зобов’язань", - йдеться в заяві.

МЗС закликав усіх міжнародних партнерів засудити агресивні дії Російської Федерації.

Як повідомлялось, українські прикордонники та митники провели оформлення 34-х вантажівок з гуманітарною допомогою з Росії. 

Згодом стало відомо, що в Україну рухаються ще 90 ніким не перевірених вантажівок із Російської Федерації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.