НОВИНИ

МЗС: Росія намагається узаконити присутність на ядерних об'єктах у Криму

РФ намагається унормувати контроль над ядерними об'єктами України в Криму через поширення на них положень власної угоди з МАГАТЕ. Про це йдеться у заяві українського Міністерства закордонних справ.

МЗС висловлює рішучий протест у зв'язку з такими діями.

"Росія намагається поширити свою національну юрисдикцію на ядерні об’єкти, установки та матеріали України, розташовані на тимчасово окупованій Російською Федерацією частині території України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь та намагається поширити на них положення Угоди між СРСР та МАГАТЕ від 21 лютого 1985 року", – йдеться у повідомленні.

У ноті, яку МЗС передало до Росії наголосили, що усі об'єкти ядерної інфраструктури у Криму є власністю України, а правовий статус на цих об'єктах регулюють, зокрема, норми угод між Україною та МАГАТЕ.

"Спроби Росії вчинити будь-які дії, спрямовані на односторонню зміну національної юрисдикції ядерних об’єктів України на тимчасово окупованій Росією території, є нікчемними. Такі дії створюють пряму загрозу міжнародному режиму, встановленому Договором про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року", – додали у тексті.

Окрім того, Україна занепокоєна, що Росія може використовувати  дослідницький реактор ДР-100 та іншу інфраструктуру Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості з військовою метою, а таким чином, порушити без'ядерний статус частини території України.

Нагадаємо, Україна планувала звернутися в МАГАТЕ зі скаргою на захоплення об'єктів ядерної інфраструктури у Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.