НОВИНИ

Депутати вилучили із законопроекту про санкції скандальні положення щодо ЗМІ

Положення про обмеження діяльності або закриття ЗМІ вилучили із законопроекту про санкції. Про це 14 серпня на брифінгу заявив голова комітету з питань свободи слова Микола Томенко.

За його словами, комітет визнав цю норму недемократичною і вніс відповідну поправку.

Натомість пропонується внести зміни до чинних законів про телебачення та радіомовлення, а також про друковані ЗМІ, котрі дозволять застосовувати санкції проти редакцій, що пропагують сепаратизм та тероризм.

"Ми спрощуємо процедуру обмеження або припинення діяльності. У випадку із телерадіокомпаніями ми пропонуємо, щоб за поданням СБУ Нацрада з питань телебачення та радіомовлення розглядала питання протягом трьох днів, і в разі підтвердження пропаганди тероризму з боку медіа приймалося рішення про тимчасове відключення, а справа передавалася до суду.

У свою чергу суд протягом трьох днів також приймає рішення і остаточно підтверджує або не підтверджує підтримку тероризму", – заявив Томенко.

За його словами, у випадку друкованих видан, рішення щодо передачі до суду мають ухвалювати Держкомітет з питань телебачення та радіомовлення або міністерство юстиції. 

Як відомо, у вівторок, 12 серпня, Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроект про санкції, який, з-поміж іншого, допускає припинення роботи пошти, відключення телеканалів та радіостанцій, закриття всіх видів ЗМІ, у тому числі і в інтернеті, заборона виробництва і розповсюдження друкованої продукції, припинення телекомунікаційного зв’язку, заборона користування радіочастотами. Проект передбачав, що приймати такі рішення може РНБО з наступним підписом президента.

Нагадаємо, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що внесений у Верховну Раду законопроект про санкції є небезпечним для вільних ЗМІ в Україні.