НОВИНИ

Комунальники почали розбирати ялинку в центрі Києва

Працівники рятувально-аварійної служби Київської міської державної адміністрації почали демонтаж каркаса новорічної ялинки на Майдані Незалежності.

Станом на 10:15 працівники почали демонтаж каркаса ялинки з найвищою її точки. 

Один з працівників служби повідомив, що всі прапори, які висять на каркасі ялинки, будуть акуратно зняті і передані музею Майдану. 

При цьому він зазначив, що робота проводиться акуратно, тому не можна точно сказати скільки часу триватиме демонтаж. 

Роботи з демонтажу проводяться спокійно, працівникам комунальної служби ніхто не заважає. 

В радіусі кількох метрів навколо ялинки стоять представники правоохоронних органів.

Як відомо, мешканці Майдану Незалежності вимагали залишити там "революційну ялинку". У Київській міськдержадміністрації, у свою чергу, заявляли, що район Майдану Незалежності потрібно зробити зоною пам'яті за загиблими під час зіткнень у Києві взимку 2013-2014 року, без новорічних ялинок і святкувань.

Нагадаємо, каркас ялинки, прикрашений численними прапорами, плакатами та різноманітною символікою Євромайдану, стояв біля стели Незалежності з листопада минулого року. 

У ніч на 30 листопада 2013 року працівники спецпідрозділу "Беркут" розігнали мирних протестувальників на майдані Незалежності. Бійці діяли з особливою жорстокістю, б'ючи та тягнучи людей по землі. При цьому, за різними даними, від 10 до 30 протестувальників вважались такими, що зникили.

Згодом тодішній генпрокурор Віктор Пшонка заявив у Верховній Раді, що протидія з боку окремих мітингувальників встановленню ялинки на Майдані Незалежності стала безпосереднім приводом для залучення силовиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.