НОВИНИ

Викрадені з Луганська діти-сироти повернулися в Україну

Викрадені з луганського дитячого будинку діти-сироти повернулися в Україну. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської.

У повідомленні зазначається, що 8 серпня до Уповноваженого з прав людини від Міністерства закордонних справ надійшло повідомлення про викрадення збройним терористичним угрупованням 8 дітей віком від 8 місяців до 2 років, вихованців дитячого будинку, які перебували на стаціонарному лікуванні в одній із лікарень Луганська.

"Малюки без будь-якого медичного супроводу та документів були примусово незаконно переміщені озброєними терористами через пункт перетину державного кордону Ізварине Луганської області на територію Ростовської області", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Елли Памфілової з вимогою "невідкладно вжити всіх можливих заходів для безумовного та безпечного повернення українських дітей та сприяти в наданні дітям необхідної допомоги".

Згодом дітей передали під опіку Генконсульства України та розмістили в лікарні м. Донецька Ростовської області для надання необхідної медичної допомоги.

13 серпня Лутковська разом із головним лікарем дитячого будинку прибули до Донецька (Ростовська область).

Об 11:00 дітей передали Лутковській та головному лікарю дитячого будинку.

Станом на 14:00 діти у супроводі Уповноваженого з прав людини перетнули кордон України та направляються до відповідного медичного закладу для відпочинку та медичного обстеження на безпечній території в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.