НОВИНИ

Меркель досі підтримує переговори з Путіним

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступає за продовження переговорів щодо України з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це вона заявила в в інтерв'ю німецькому виданню Sachsische Zeitung.

"Я намагаюся зробити так, щоб, незважаючи на санкції, не втратилася нитка розмови з російським президентом", – заявила Меркель, зазначивши, що вона завжди виступала за конструктивну співпрацю з Москвою і готова продовжувати її в майбутньому.

Водночас канцлер дала зрозуміти, що не визнає дії Росії, здійснені стосовно України.

"Дотримання територіальної незалежності держав і неможливість зміни кордонів в односторонньому порядку – це головна європейська домовленість", – заявила Меркель, підкресливши, що анексією Криму Путін поступив наперекір цим принципам.

Крім того, Меркель переконана, що Україна повинна мати можливість «сама, вільно і на демократичних основах приймати рішення щодо своєї конституції, спрямованості політики, а також міри самостійності східних регіонів».

"Росія має це визнати", – наголосила канцлер.

Як повідомлялося, раніше у британській газеті "The Independent" вийшов матеріал про нібито наявність таємних угод між Путіним та Меркель щодо визнання з боку ЄС анексії Криму.

Також повідомлялося, що у прес-службі канцлера заперечили існування таких угод.