НОВИНИ

Україна хоче повернути зі Швейцарії та Ліхтенштейну гроші, вкрадені функціонерами режиму Януковича

Генеральна прокуратура України проведе зустріч із представниками Ліхтенштейну та Швейцарії щодо повернення 164 млн євро, незаконно виведених за кордон колишніми українськими чиновниками і заарештованих у банках зазначених країн. Про це повідомив речник Генпрокуратури Юрій Бойченко.

"Вже цього місяця в Генеральній прокуратурі України відбудуться консультації з представниками компетентних органів Ліхтенштейну з приводу визначення способів повернути нашій державі майже 27 млн євро, які були заарештовані правоохоронцями Ліхтенштейну на виконання рішення Ради Європейського Союзу", - пояснив Бойченко.

Він також розповів, що вживаються заходи для організації найближчим часом аналогічних консультацій компетентних органів Кіпру, де на рахунках у банківських установах цієї країни заарештовано понад 5 млн євро.

"А на початку вересня цього року заплановано візит делегації Швейцарії для обговорення подальших кроків у зв'язку з арештом і поверненням до України 137 млн євро, які були на рахунках колишніх українських чиновників", - зазначив Бойченко.

Як відомо, у червні влада князівства Ліхтенштейн заморозила 27 мільйонів швейцарських франків (близько 22 млн євро) на рахунках колишніх українських політиків.

Раніше Швейцарія заморозила активи на загальну суму 170 млн франків, що належали Януковичу, його родичам і найближчому оточенню.

Також нагадаємо, що в квітні в інтерв’ю британському виданню Financial Times тодішній в.о. генпрокурора Олег Махніцький заявив, що лише до Росії втікачі-високопосадовці вивезли щонайменше 32 мільярди доларів готівкою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.