НОВИНИ

МЗС: терористи викрали з Луганська сімох малюків

Представники збройних терористичних формувань, що діють на сході України, незаконно перемістили через пункт пропуску «Ізварино-Донецьк» до Російської Федерації 7 українських дітей (усі віком до 2-х років, хворих на дитячий церебральний параліч), викрадених з Будинку малюка м.Луганськ. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

Зазначається, що через нехтування терористами особливих потреб дітей (з огляду на захворювання потребують постійного медичного супроводу), під час перевезення погіршився стан здоров’я одного з малюків.

"Згідно зі статтею 146 Кримінального Кодексу України, такі дії  зловмисників кваліфікуються законодавством України як кримінальний злочин. Також, незаконне переміщення дітей через державний кордон кваліфікується як міжнародне викрадення дітей з відповідними правовими наслідками для зловмисників та інших сторін, за сприяння або з потурання яких вчиняється цей злочин", - заявили в МЗС.

"В рамках реагування на вказану ситуацію МЗС та Генеральним консульством України в Ростові-на-Дону у тісній взаємодії з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вживаються заходи щодо їх повернення. У цьому контексті українська сторона сподівається, що з боку російської сторони будуть здійснені усі можливі кроки, відповідно до міжнародних зобов’язань РФ у сфері забезпечення прав дитини, зокрема, статей 11 та 35 Конвенції ООН про права дитини, з метою повернення викрадених дітей до України та недопущення подібних інцидентів у майбутньому", - наголосили в МЗС.

Нагадаємо, за даними уповноваженого Верховної Ради з питань дотримання прав дитини, станом на 29 липня 310 дітей-сиріт потребували евакуації із зони АТО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.