НОВИНИ

  ▪   Ольга Ворожбит

Американський дипломат: Україна має проконсультуватися із ключовими партнерами щодо санкцій проти РФ

США розробили власні санкції проти Росії, завдяки консультаціям із ЄС та іншими ключовими партнерами і рекомендують Україні також проконсультуватися із ключовими партнерами у цьому питанні. Про це заявив координатор із питань політики санкцій Державного департаменту США Деніел Фрід 7 серпня під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі.

За словами дипломата, він та його колеги із міністерства фінансів та Державного Департаменту США приїхали на запрошення українського уряду,  щоб пояснити санкції, які США наклали на Росію та обговорити із українським урядом його бачення щодо його власних санкцій проти Росії.

«Це бачення мого уряду, що консультації щодо санкцій важливі для ефективності власне санкцій. США розробили власні санкції у співпраці із партнерами із ЄС та іншими ключовими партнерами, такими як Канада, Австралія та Японія», - зазначив Фрід.

«Ми рекомендуємо Україні, щоб вона проконсультувалася із ключовими партнерами, щоб вона працювала із ЄС», - додав він

На його думку, ті санкції, які має застосувати Україна, повинні бути чітко базовані на законодавстві, підкріплені законом і на них не має впливати жодне "право телефонного дзвінка".

Нагадаємо, раніше офіційний журнал ЄС оприлюднив спільне рішення країн-членів Євросоюзу щодо запровадження секторальних санкцій проти російської економіки. Документ містить детальний перелік обмежень, накладених на Росію, на юридичних осіб походженням з РФ. Також наведений перелік товарів, які підпадають під обмеження.