НОВИНИ

Обама: Санкції проти Росії вже працюють

Введені США і Євросоюзом санкції щодо Росії діють, і Сполучені Штати чекають, що Москва зробить кроки по деескалації ситуації в Україні, вважає президент США Барак Обама.

"Санкції вже працюють так, як і повинні", - сказав Обама на прес-конференції, і відзначив, що "Сполучені Штати спостерігають, зробить чи Росія дії по деескалації ситуації в Україні".

Разом з тим, президент висловився за політичне рішення української кризи.

За його словами, необхідний якнайшвидший діалог, який дозволить, щоб "всю Україну почули", і щоб "українці могли брати участь у політичному процесі".

Обама заявив, що за допомогою діалогу слід забезпечити проведення в Україні запланованих реформ, захисту інтересів російськомовного населення, децентралізації влади.

"Чим скоріше вдасться цього домогтися, тим швидше президент Путін визнає Україну незалежною державою, і тільки тоді проблему можна буде вважати вирішеною", - підкреслив американський президент.

При цьому він зазначив, що у Росії "є вибір": вирішити українське питання дипломатичним шляхом, або стикатися з новими санкціями у разі продовження нинішнього курсу.

Одночасно

Обама повідомив, що США готові надавати українській армії весь пакет ... необхідної для захисту своєї країни допомоги", однак, за його словами,"найкращий варіант - це повернуться до політичних процесів".