НОВИНИ

ІМІ: За час російської агресії в Україні терористи захопили 62 журналістів

З початку російської агресії на сході України і в Криму бойовики терористичних організацій «ДНР», «ЛНР», та інших угруповань захоплювали в полон або утримували щонайменше 62 журналістів. Про це йдеться в повідомленні Інституту масової інформації (ІМІ).

Зокрема, ІМІ посилається на дані моніторингу «Барометр свободи слова».

«Невтішна тенденція почалась у березні у Криму – 11 викрадень, і продовжилась на сході України: квітень – 20 журналістів, травень – 13, червень – 11, липень – 7», – йдеться у повідомленні.

Також з початку року ІМІ зафіксував 6 випадків загибелі журналістів під час виконання професійних обов’язків (один – під час подій Майдану, 5 – в зоні АТО), а також 257 випадків побиття і нападів на журналістів, 114 випадків перешкоджання законній професійній діяльності і 117 випадків цензури.

Експерти ІМІ зазначають, що більшість цих порушень сталися на сході України через сепаратистські настрої і дії бойовиків.

Як відомо, Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура і доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів.

Нагадаємо, раніше ІМІ визнав Крим, Донбас та Київ найгіршими регіонами для роботи журналістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.