НОВИНИ

Наймолодша донька Гетьмана України Скоропадського пішла з життя

4 серпня гетьманівна Олена Павлівна Скоропадська, наймолодша донька Гетьмана України в 1918 році Павла Скоропадського, остання представниця роду Скоропадських пішла з життя.

У липні вона відсвяткувала своє 95-річчя.

Її чоловік – Людвіг Отт – був директором найбільшого швейцарського видавництва "Tagesanzaiger", яке очолював до виходу на пенсію 1978 року.

Подружжя виростило двох доньок – Олександру й Ірен, які народилися в один день.

Скоропадська мешкала у будинку на березі озера (з протилежного боку від своїх доньок) у Кюснахті (Kusnacht), передмісті Цюриха. 

Кожного року, починаючи із 1992-го, Скоропадська із своїм чоловіком Людвігом Оттом відвідувала Україну.

За цей час швейцарське подружжя познайомилося з багатьма вітчизняними науковцями, представниками інтелігенції та простими громадянами нашої країни.

Олена Скоропадська говорила українською.

«Звичайно, я поважаю свого батька за те, що він зробив для народу протягом 7,5 місяців свого гетьманства у 1918 році, особливо в галузі науки та культури. І за те, що він завжди намагався допомогти українцям у вигнанні. Коли Друга світова війна закінчувалася, батько говорив мені у Німеччині: я не здамся Совітам живим — застрелюся. Сталося так, що він помер через 10 днів після поранення під час бомбардування під Мюнхеном у 1945 році», - розповідала Скоропадська в одному з українських ЗМІ.

Читайте також про дружину гетьмана Скоропадського – Олександру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.