НОВИНИ

Експерт: 225 мажоритарників – це поживний ґрунт для збивання антидержавної коаліції

Нинішній склад парламенту навряд чи проголосує за документ, що передбачатиме винятково пропорційну систему. Про це пише в черговому числі «Українського тижня» Олесь Олексієнко.

На його думку, цілком ризиковане є проведення перевиборів за змішаною системою, як того вимагає чинний закон.

«Нинішній склад парламенту навряд чи проголосує за документ, що передбачатиме винятково пропорційну систему. По-перше, це невигідно мажоритарникам і ПР, яких у теперішній ВР більшість. По-друге, незрозуміла й мотивація самого Порошенка. У нього може бути надто висока спокуса вдатися до мажоритарної системи, щоб сформувати з традиційно конформістських мажоритарників переконливу більшість без залежності від нестабільних союзників із середовища парламентських політичних сил», - вважає Олексієнко.

Проте в умовах парламентсько-президентської республіки, стверджує автор, мажоритарна система загрожує непрогнозованими політичними конфігураціями, процвітанням політичної корупції, відсутністю стійкої більшості.

«Врешті, 225 мажоритарників – це поживний ґрунт для збивання антидержавної коаліції за допомогою російських грошей за участю посередників. Причому необов’язково такий посередник між Москвою та групами депутатів в українському парламенті має бути один. Якщо їх буде кілька, а сполучною ланкою в підсумку виявиться Кремль, це лише посилить позиції Путіна у ВР та країні загалом», – наголошує Олексієнко.

Таким чином, стверджує автор, можна буде завоювати Україну зсередини. 

Детальніше про це читайте у матеріалі «Верховна зРада» у черговому числі «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.