НОВИНИ

РФ вже збирається самотужки будувати "Містралі"

Якщо Франція не стане продавати вертольотоносці "Містраль" РФ, то Росія може побудувати ці кораблі сама. Про це заявив віце-прем'єр-міністр РФ Дмітрій Рогозін.

«Французи повинні продемонструвати абсолютну серйозність своїх намірів як надійного партнера, надійного постачальника за контрактами. Якщо вони такої надійності не продемонструють, ми зробимо (побудуємо корабель) це самі. Тепер ми вже можемо це зробити», - сказав Рогозін.

«Сам по собі корабель-док - це просто великотоннажне збирання в рамках кораблебудування. Ми це вже активно освоюємо і вже освоїли. Більш того, якщо ми будемо в майбутньому йти в цьому напрямі, ми, швидше за все, будемо збирати кораблі, здатні мати льодовий клас на відміну від «Містралів», які в основному - кораблі для Середземного моря, для теплих широт», - зазначив віце-прем'єр.

Як відомо, контракт вартістю 1,2 млрд євро на будівництво двох французьких вертольотоносців для ВМФ Росії підписали в червні 2011 року.

Очікується, що перший корабель "Владивосток" надійде на озброєння російського флоту в 2014 році, другий - "Севастополь" - в 2015 році.

Як відомо, раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала Францію відмовитися від постачання до Росії вертольотоноців "Містраль".

Як повідомлялося, 5 червня президент Франції Франсуа Олланд заявив, що його країна не припинятиме військової співпраці з Росією.

Також нагадаємо, що 14 липня у Парижі протестували проти продажу "Містралів" до Росії.

Згодом Олланд заявив, що Франція таки передасть РФ один вертольотоносець, оскільки Росія вже його оплатила.