НОВИНИ

В Україні створили Нацраду з реформ

Президент ухвалив рішення про створення Національної ради реформ та призначив Дмитра Шимківа відповідальним за організацію її роботи. Відповідний указ № 614/2014 опубліковано прес-службою президента.

Згідно з текстом указу, президент утворив Національну раду реформ, Дорадчу раду реформ та Виконавчий комітет реформ як дорадчо-консультативні та допоміжні органи при президенті України, які займатимуться стратегічним плануванням та впровадженням реформ в Україні.

"З метою забезпечення впровадження єдиної, узгодженої державної політики реформ в Україні, налагодження ефективного механізму взаємодії державних органів та інститутів громадянського суспільства в процесі здійснення реформ, із залученням до співпраці з цих питань міжнародної спільноти, впровадження системного підходу до стратегічного планування, узгодження позицій та моніторингу реалізації реформ щодо забезпечення сталого розвитку України як передумови зростання добробуту її населення, досягнення європейських стандартів забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина", – йдеться у тексті указу про напрями роботи нових органів.

Головою Нацради реформ стане президент Порошенко, також до неї увійдуть усі члени уряду та голова парламенту. Повний перелік персонального складу нового органу президент ще не затвердив.

Також в указі йдеться, що Виконавчий комітет реформ, який організовуватиме роботу нових органів та вноситиме пропозиції щодо їх персонального складу, очолить Дмитро Шимків, нинішній заступник голови Адміністрації президента.

Як повідомлялося, ЄС зголосився надіслати до України місію, яка допоможе у реформуванні силового блоку та судів.