НОВИНИ

Ігор Луценко: Пріоритетом в архітектурі Києва має бути відновлення історичної панорами правого берега Дніпра

Важливим моментом збереження історичного вигляду міста має знесення щонайменше верхніх поверхів у будинках. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив Ігор Луценко, у минулому громадський активіст, а наразі голова Комісії з питань культури й туризму КМДА.

«Ще один дуже важливий момент – необхідно берегти давнину. Бо майже вся так звана нова архітектура, яка з’явилася в Києві в останні десятиріччя, дисгармоніює зі старою, бо вона виробничо-офісного типу. Я не бачу, щоб наші архітектори взагалі ставили перед собою завдання створити простір для культурного відпочинку»,  – заявляє Луценко.

Він наголошує, що наразі нових Городецьких у нас немає – «таких, які дивилися б у майбутнє, але при цьому вплітали це в минуле, використовуючи класичний стиль».

«Важливим моментом збереження історичного вигляду міста має знесення щонайменше верхніх поверхів у будинках, які були збудовані всупереч Генплану. Це абсолютно реально, адже робота гідромолота зовсім недавно коштувала 1600 грн за день. Причому прецеденти вже були – згадайте лишень нашумілий ТРЦ «Троїцький» перед НСК «Олімпійський». Знесенню підлягають горезвісний будинок на Грушевського, 9, на Мазепи, 12б, верхні 5–7 поверхів скандальної будівлі на Різницькій, верхні 10–15 поверхів будинку № 7 на Кловському узвозі», - зазначає голова Комісії з питань культури й туризму КМДА. 

Детальніше про це читайте в інтерв’ю з Ігором Луценком у «Українському тижні» №29.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.