НОВИНИ

СБУ затримала керівника диверсантів, який займався підривною діяльністю в Україні

СБУ встановила і затримала керівника диверсійної групи, який за завданням російської розвідки здійснював розвідувально-підривну діяльність проти України. Про це повідомив прес-центру УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Затриманим виявився 42-річний житель Дніпропетровська. 

"Встановлено, що під час поїздок в Луганськ навесні цього року він був завербований представниками ГРУ ГШ РФ... Бойовик був затриманий в результаті спільної спецоперації Харківського та Дніпропетровського регіональних управлінь СБУ. Йому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави", - розповів Абдула.

За даними спецслужби, затриманий займався вербуванням найманців серед місцевих жителів для підтримки терористів у Донецькій і Луганській областях. 

"Зловмисник створив диверсійну групу з числа 30 осіб, яку він передав під безпосереднє керівництво терориста, громадянина РФ Ігоря Безлера ("Бєса"). Згодом він приєднався до диверсійної групи, яка діяла на території Луганської області та підпорядковувалася представникам російської розвідки. За свідченнями затриманого, він також збирав і передавав терористам секретну інформацію про передислокацію українських військових у зоні антитерористичної операції", - сказав Абдула. 

Слідчий відділ УСБУ в Харківської області почав кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

У пункті пропуску "Успенка" (Донецька обл.) прикордонники затримали громадянина Росії, який повертався до РФ. Під час обшуку у нього виявили посвідчення "ДНР", прапор "Новоросії" та однойменну газету.