НОВИНИ

СБУ затримала диверсантів, які планували захопити владу в Одесі

СБУ затримала в Одесі організаторів диверсійно-підривної групи, яка планувала захоплення влади у місті. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Затриманий організатор злочинної групи, громадянин Росії Олександр Якименко та співорганізатор, громадянин України Юрій Трофімов.

"Спецслужби Росії створили та глибоко законспірували мережу резидентури. Планували  захопити владу та створити так звану маріонеткову "Одеську народну республіку", - повідомили у відомстві.

За даними СБУ, штаб резидентури налічував до 50 осіб. Кожен мав своє завдання у спланованому заколоті. Був готовий план силового захоплення влади, дій бойових груп, які чекали сигналу з Росії.

"Злочинці-організатори планували задіяти 7 бойових груп для диверсій на об’єктах життєзабезпечення в Одеській області. Готувались терористичні акти стосовно посадовців, іноземних громадян. Провокатори мали підбурювати штучні конфлікти між жителями області", - йдеться у повідомленні.

Під час обшуку силовики вилучили у затриманих надруковані в Росії рекомендації з розвідувальної підготовки, детальні топографічні карти з позначками дислокації військових та стратегічних об’єктів області, дані про системи захисту, керівників.

Також СБУ вилучила списки бойовиків з числа мешканців регіону з їхніми детальними диверсійними завданнями, а також знайшла документи з кошторисом диверсантів, який свідчить про фінансування мережі з Росії, і розписки про отримання коштів.

Також під час обшуку у помешканнях затриманих вилучено арсенал зброї - бойові та травматичні пістолети, набої.

Наразі СБУ встановлює та затримує спільників диверсантів.

Нагадаємо, наприкінці червня у Миколаєві затримали диверсанта, який планував вибух в аеропорту.