НОВИНИ

Обама і Расмуссен обговорили, як НАТО може протистояти агресії Росії

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен і президент США Барак Обама під час зустрічі у Білому домі говорили про здатність Альянсу подолати нинішні виклики глобальної безпеки, в тому числі, на тлі агресії РФ проти України. Про це повідомив під час прес-брифінгу речник Білого дому Джош Ернест.

"Лідери обговорили можливі наслідки російської агресії в Україні для європейської безпеки, а також те, що Сполучені Штати та інші союзники зробили впродовж останніх кількох місяців, аби запевнити всіх союзників у прихильності Альянсу виконувати статтю 5 Договору колективної безпеки", - зазначив Ернест.

У цьому зв'язку він зауважив, що під час бесіди йшлося про "необхідність зміцнення інвестицій членів Альянсу в оборону та розбудови оборонних можливостей широкої мережі партнерів НАТО".

Крім того, обговорювалися перспективи небойової місії НАТО в Афганістані після виводу військ до кінця 2014 року.

Представник Білого дому зауважив, що ці та інші теми лідери розглядали в контексті підготовки до саміту Альянсу, який відбудеться у вересні нинішнього року в Уельсі.

Нагадаємо, 7 липня Расмуссен виступив в Атлантичній раді в Вашингтоні, звернувши головну увагу на агресію Росії у Східній Європі. Він, зокрема, наголосив на необхідності зміцнювати систему колективного захисту НАТО, а також посилити підтримку партнерів, передусім України. Генсек Альянсу висловив сподівання, що на майбутньому саміті в Уельсі лідери країн НАТО затвердять  план готовності, "який забезпечить швидке реагування в разі потреби для захисту союзників".

Це останній візит генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмусена до США. У жовтні він передасть свої повноваження новообраному главі Альянсу, нинішньому прем'єр-міністру Норвегії Йєнсу Столтенбергу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.