НОВИНИ

У Слов'янську та Краматорську відновлюють виплати пенсій і зарплат

Міністерство соціальної політики України і територіальні органи Державної казначейської служби відновлюють роботу органів Пенсійного фонду та інших соціальних фондів у звільнених від терористів містах Слов'янськ і Краматорськ. Про це заявили міністр Людмила Денисова і голова Держказначейства Тетяна Слюз.

«Фактично відновлено роботу Пенсійного фонду в Краматорську і Слов'янську, там вже є світло і ми почнемо забезпечувати виплату пенсій, тільки-но зможемо. Усі фонди соціального страхування на випадок безробіття вже приступили до роботи. Управління соціального захисту вже готові до роботи, готові допомагати людям, які повертаються до Слов'янська», - сказав Денисова. 

Вона повідомила, що станом на 6 червня потреба в пенсійних виплатах жителям Слов'янська і Краматорська становила 251 млн грн.

«Вчора профінансовано 57 млн, залишається ще близько 200 (млн грн – ред.). Приблизно 80% людей отримають пенсії через банки, решта - через поштові відділення. Ми намагатимемося профінансувати і здійснити виплату всім, хто залишався весь цей час без підтримки через терористичні дії. Зараз ми відновлюємо роботу», - наголосила Денисова. 

Водночас, за словами Тетяни Слюз, відновити роботу казначейських служб вдалося поки що тільки в Краматорську.

«Органи Держказначейської служби працюють у складних умовах, оскільки ми залежимо від системи електронних платежів НБУ і ми залежимо від того, щоб була електроенергія і був зв'язок. Що стосується Краматорська, то великими зусиллями ми включили в роботу Краматорське відділення казначейської служби, і вчора було здійснено проплату пенсій. Віднині в Краматорському відділенні починається проплата за захищеними статтями видатків - зарплати бюджетникам, стипендії, дитячі гроші. Що стосується Слов'янська - то на вчора і сьогодні казначейська служба поки що не приступила до роботи, тому що досі не відновлено електроенергію і поки що відсутній зв'язок», - сказала Слюз.

При цьому вона висловила надію, що вже у вівторок-середу - 9-10 липня - платежі в Слов'янську здійснюватимуться.

Як повідомлялося, раніше Держказначейство почало перерахунок пенсій за липень у Слов'янський і Краматорський райони Донеччини.

Нагадаємо, 5 та 6 липня сили АТО вибили терористів зі Слов'янська та Краматорська.  На будівлях міськадміністрацій майорять українські прапори. Міста повертаються до мирного життя, відновлюють постачання води та продовольства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.