НОВИНИ

Київрада скасувала відведення землі під реконструкцію Гостинного двору

Київська міська рада скасувала виділення земельної ділянки під реконструкцію Гостинного двору. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив депутат Київради Ігор Луценко.

"Одноголосно Київрадою проголосовано скасування землевідводу під реконструкцію Гостинного двору!", - написав він.

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Конфлікт навколо нього розпочався ще 2012 року, коли Київрада надала компанії Украреставрація право на проведення будівельних робіт на території будівлі. Після цього громадські активісти почали кампанію за повернення Гостинного двору у власність міста. Верховна Рада виключила будинок із переліку пам'яток архітектури, а чисельні судові позови не призвели до скасування рішення. 

Взимку 2013 року конфлікт переріс у силовий. А в лютому 2013 року бійці київського спецпідрозділу "Беркут" влаштували штурм та "зачистку" Гостинного двору від активістів.

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостинний двір буде повернуто у власність міста, так само, як і книжковий магазин "Сяйво", Будинок актора, Центр серця та стадіон "Старт".

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостинного двору під протиправну реконструкцію будівлі.  Водночас Земельна комісія Київради не підтримала винесення на голосування депутатів міськради питання про повернення Києву Гостинного двору.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.