НОВИНИ

Відсьогодні 117 українських банків звітуватимуть про клієнтів в податкову США

З 1 липня фінансові структури, що приєднуються до програми обміну інформацією (FATCA), повинні передавати американській службі внутрішніх доходів дані про своїх клієнтів – як приватних осіб, так і підприємства, які повинні платити податки в США. Про це йдеться в законі США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків», який набуває чинності з 1 липня та поширюється на всі країни.

Документ прийняв конгрес Сполучених Штатів ще в березні 2010 року, щоб виявляти, запобігати та припиняти ухилення від сплати податків шляхом розміщення коштів у «неамериканських фінансових установах». 

З 1 липня фінустанови впроваджують комплекс заходів, спрямованих на дотримання положень FATCA, зокрема таких, які стосуються проведення поглибленої ідентифікації існуючих і нових клієнтів, що підпадають під вимоги закону. 

Всього до американської програми підключилося 117 українських банків.

Так, фінустанови, які збиратимуть, фільтруватимуть, групуватимуть і передаватимуть інформацію про податкових резидентів США, будуть визнаватися як легальні і спокійно працювати в доларовій зоні, а от тих, які не будуть доповідати до податкової США, віднесуть до сумнівних. У цих фінструктур американське податкове відомство буде забирати 30% від суми будь-якого перерахування в доларах.

Це зробити нескладно, адже всі доларові платежі в безготівковій формі контролюються і здійснюються виключно через американські банки. Інші фінустанови мають кореспондентські рахунки в них. Виняток становлять країни, в яких валютні платежі здійснюють тільки через національний банк.

З 2017 р. ті банки, які вважаютимуться білими, але продовжуватимуть співпрацювати із сумнівними, підпадатимуть під статус сумнівних. Тому через українські дочірні структури, які не приєдналися до FATCA, материнський іноземний банк може мати проблеми з доларовими платежами. Все це змушує українські банки активно підключатися до американської системи розкриття податкової інформації, щоб не мати таких проблем. 

Статус податкового резидента США – широке поняття. Під нього підпадають не тільки громадяни Сполучених Штатів і зареєстровані там компанії, а й українці, які протягом року перебували понад 183 днів на території Америки, або ті, хто володіє нерухомістю в Штатах. Більше того, визначення такого статусу загрожує тим українцям, які купили акції американських компаній.

Щодо юридичних осіб, фінустанови зобов'язані щорічно подавати інформацію по тих компаніях, які прямо або опосередковано мають у своєму капіталі 10% і більше власності американських податкових резидентів. Всього активи американців в українських компаніях станом на 31 березня 2014 становили 1,269 млрд грн. Також під статус податкових резидентів підпадають більшість інтернет-торговців на eBay та інші магазини з американськими доменами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.