НОВИНИ

Олланд, Меркель і Путін надавали Порошенкові порад щодо ситуації на Донбасі

Після тривалої телефонної розмови президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини було прийнято рішення про подальшу роботу за 5 спільним пунктами. Про це повідомила прес-служба президента Франції Франсуа Олланда.

Згідно з повідомленням, по-перше, йдеться про прийняття угоди про припинення вогню між українською владою і сепаратистами.

По-друге - швидке вироблення ефективного механізму контролю за кордоном за допомогою ОБСЄ.

По-третє - запровадження заходів для надійного контролю трьох позицій - Ізварине, Довжанське, Краснопартизанськ.

Четвертий пункт - звільнення заручників і в'язнів з обох сторін, на основі списків імен встановлених, і п'ятий - організація ефективних тристоронніх переговорів.

Було також вирішено, що у збереться контактна група, щоб знайти спільне бачення реалізації цих пунктів. Міністрів закордонних справ України та Росії запросили приєднатися до групи. 

Нагадаємо, у Кремлі про цю розмову повідомили, що Путін виступив за продовження режиму припинення вогню в Україні.

Крім того, прес-служба Путіна повідомила, що "лідери висловилися за якнайшвидшу організацію третього раунду консультацій між представниками Києва і південно-східних регіонів".

Як відомо, 30 червня о 22-й годині за київським часом має збігти продовжений термін одностороннього припинення вогню, оголошеного владою в Києві.

У Раді національної безпеки і оборони заявили, що рішення про те, чи продовжать це припинення вогню, чи відновлять антитерористичну операцію, ухвалять сьогодні до 22-ї години.

За численними повідомленнями українських силовиків, протягом усього часу припинення вогню, що триває вже 10-й день, напади сепаратистів не припинялися, десятки учасників АТО далі гинули й отримували поранення.