НОВИНИ

У Кремлі визнали, що Україна вже не зможе приєднатися до Митного союзу

Митний союз втратив Україну після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це на засіданні Інтеграційного клубу при голові Ради федерації РФ заявив радник президента Росії Сєргєй Глазьєв.

"Найбільші питання у нас виникають у зв'язку з підписанням в Брюсселі угод про асоціацію між ЄС і Україною, Грузією і Молдовою, що відбулися 27 червня. Фактично на західному напрямку нам поставлено жорсткий бар'єр щодо розширення нашої інтеграції", - сказав Глазьєв.

За його словами, це безпосередньо зачіпає інтереси РФ і змушує замислитися про перспективи співпраці з цими державами.

"У рамках угод про асоціацію Україна, Молдова і Грузія делегували частину свого суверенітету Європейської комісії. Це означає, що вони вже не можуть стати учасниками Митного союзу і ЄЕП. Це для нас істотна втрата", - заявив Глазьєв.

Він переконаний, що Євросоюз "насильно змусив" Україну підписати Угоду про асоціацію, наперед заради цього "поваливши законну владу".

За його словами, для Росії це обертається неприємними наслідками - падінням на 25% товарообороту (РФ в односторонньому порядку вводить обмеження на поставки українських товарів), ризиками для російських інвестицій в Україну, під питанням є угода про зону вільної торгівлі у рамках СНД, а також кооперація у високотехнологічних галузях.

"Ми маємо право говорити і висувати ці питання", - сказав Глазьєв.

Він вважає, що на Україну чекає дефолт, оскільки західна допомога становить 35 млрд доларів, а для стабілізації ситуації потрібно близько 100 млрд доларів.

Нагадаємо, 27 червня Україна підписала з ЄС угоду про асоціацію

Як відомо, у Москві вважають, що асоціація України з Євросоюзом може нашкодити економіці Росії

Крім того, глава російського МЗС Сєргєй Лавров переконував, що асоціація негативно вплине на функціонування зони вільної торгівлі СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.