НОВИНИ

Генсек НАТО привітав підписання асоціації України, Грузії та Молдови з ЄС

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вітає підписання угод про асоціацію Європейського Союзу з Україною, Грузією та Молдовою. Про це йдеться у заяві Расмуссена.

«Я вітаю підписання угод про асоціацію між ЄС та Україною, Грузією та Молдовою. Угоди про асоціацію та поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі значно поглиблять політичні та економічні зв’язки між ЄС і трьома східними партнерами», - заявив Расмуссен.

За його словами, ці угоди зроблять свій внесок в консолідацію свободи, стабільності та заможності Європи. 

«Вони дозволять більш тісно співпрацювати над посиленням верховенства права, проведенням судових реформ, боротьбою з корупцією, гарантувати основні права та свободи людини», - наголосив генсек НАТО.

Нагадаємо, 27 червня Україна підписала з ЄС угоду про асоціацію

Як відомо, документ мав бути підписаний ще під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 29 листопада 2013 року. Втім, за тиждень до саміту уряд Миколи Азарова призупинив процес євроінтеграції. Таке рішення спричинило масові протести, які почалися у Києві, а згодом поширилися по всій Україні.

У лютому цього року, після розстрілу протестувальників у центрі Києва, колишній президент Віктор Янукович втік з України, у Раді затвердили новий склад Кабінету міністрів, який проголосив відновлення курсу на євроінтеграцію.

А вже 21 березня прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у Брюсселі від імені України підписав політичну частину угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.