НОВИНИ

Порошенко в інтерв’ю CNN: Росія хоче слабкої України, але цього не трапиться

Росії не потрібна перемога у війні на Донбасі, бо вона хоче слабкої України, але цього не трапиться. Про це президент України Петро Порошенка заявив 26 червня у інтерв’ю Крістіан Аманпур на телеканалі CNN

Президент в інтерв’ю відзначив важливість угоди про асоціацію, економічну частину якої він завтра має підписати у Брюсселі. «Це другий за важливістю договір в історії України. Перший – декларація про незалежність. Другий – це угода про асоціацію», - зазначив він.

Проте він також додав, що угода ніяк не зашкодить Росії і було б добре мати і з нею таку ж.  «Найкраще було б мати угоду про зону вільної торгівлі з ЄС, але й таку ж угоду з Росією», - зазначив президент. На його думку, Україна могла б стати найкращим містком для ідеї про зону вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока.

Як зазначив Порошенко, у Нормандії Путін пообіцяв йому, що після підписання Україною економічної угоди про асоціацію, Україна, Росія та ЄС матимуть спільне обговорення з приводу її запровадження, тому він не очікує якоїсь негативної реакції найближчим часом. "Але якщо вона буде (негативна реакція на підписання економічної частини угоди про асоціацію – Ред.), то це буде суто політичне", - зазначив він.

На запитання про запровадження санкцій щодо Росії президент зазначив: «Я ненавиджу ідею винесення санкцій як покарання для Росії. Нам потрібен мир. Нам потрібно, щоб Росія вивела своїх військових з території України (лідери цих бандформувань на Сході є співробітниками російських спецслужб). Ми вимагаємо від Росії вивести їх. Нам легко буде віднайти діалог всередині України. Але якщо це танки, БТРи, вантажівки з військовими зі зброєю, наркотиками і грішми - це справжня війна і реальна участь в ній».

«Росії не потрібна перемога на Донбасі. Росія може хотіти слабкої України, слабкого уряду, слабкого президента, можливо. Цього не трапиться. Ми їм не дозволимо це отримати», - зазначив президент.

Проте він також додав: "Говорити про довгострокову перспективу безпеки було б неможливо без Росії. Ми повинні будувати відносини, які будуть відносинами довіри від самого початку. Ми хотіли б побудувати нову структуру безпеки з усім світом", - додав він.