НОВИНИ

Українські банкіри хочуть дозволити кримчанам сплачувати кредитні борги рублями

Національна асоціація банків України хоче дозволити мешканцям Криму сплачувати кредитні борги рублями або іншою конвертованою валютою. Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

Про це йдеться у пропозиціях асоціації до законопроекту "Про податковий і митний контроль у вільній економічній зоні Криму і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України". Якщо пропозиції врахують, а закон приймуть, то кримчани погашатимуть кредити, які їм надали українські банки у гривні або іншій конвертованій валюті.

"Через невеликий проміжок часу навіть готівкова гривня буде фізично відсутня на території Криму. Відповідно у добросовісних позичальників виникають додаткові витрати, пов'язані з конвертацією російських рублів у вільно конвертовану валюту, і необхідність платити комісійну винагороду банкам держави-окупанта", – йдеться у повідомленні асоціації банкірів.

Також асоціація виступає проти норми законопроекту, яка пропонує заборонити банківську діяльність на території України установам, які входять до банківської групи, яка створена за законами країни окупанта або в якій бере участь кредитна організація – резидент країни окупанта.

"У запропонованій законопроектом нормі немає необхідності з тієї причини, що жоден банк, який має ліцензію Нацбанку України, не працює на території Криму", – зазначили в асоціації.

Як повідомлялося, кримчани заборгували українським банкам понад 20 млрд гривень. За інформацією Нацбанку, сума, яку втратили українські банки у Криму складає 22 млрд гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.