НОВИНИ

Експерти: Окремі представники великого бізнесу намагаються заробляти в окупованому Криму

Деякі представники великого бізнесу докладають віртуозних зусиль для того, щоб заробляти в окупованому Криму. Про це йдеться у повідомленні благодійного фонду «Майдан закордонних справ».

За інформацією «Майдану закордонних справ», останнім часом у вищих органах влади посилилось лобіювання інтересів деяких підприємницьких структур, які мають бізнес на території анексованого Кримського півострова.

Ініціатори такого лобіювання прагнуть поновлення своєї діяльності в Криму, роблячи вигляд, що окупації та анексії не існує. Експерти благодійного фонду «Майдан закордонних справ» підкреслюють, що сплата податків окупантам означає «фінансування російської агресії протии та дискредитацію звернень України до світової спільноти із вимогою застосувати санкції щодо агресора».

«Сумно, що в якості інструментів для цієї сумнівної діяльності стають поважні бізнес асоціації, місією яких є впровадження європейських стандартів ведення бізнесу в Україні. Яскравим прикладом цього є «Відкритий лист Європейської Бізнес Асоціації щодо особливостей ведення господарської діяльності в Автономній Республіці Крим» на ім’я президента України, в якому за високими словами криється додаток із 69 питань, багато з яких свідчать про непереборне бажання деяких підприємницьких структур продовжувати бізнес в Криму в умовах російської окупації, наче нічого й не сталося», – повідомляють у благодійному фонді.

Експерти фонду зазначають, що значну долю відповідальності за ситуацію несуть вищі органи державної влади України, які й досі зволікають із визначенням державної політики щодо Криму в економічній сфері. Слід чітко визначитись, як Україна ставиться до співпраці вітчизняного й іноземного бізнесу з окупантами на території Криму (в тому числі у вигляді сплати податків), у яких випадках вона це допускає, а в яких — запроваджує санкції, як координується робота щодо позовів і судових процесів стосовно захопленого окупантами в Криму державного та приватного майна тощо.

«Відповідальний та патріотичний український бізнес мав би керуватися розумінням деяких простих речей: 1) що сплачувати податки окупантам означає фінансувати продовження агресії РФ проти України на тлі відвертої підтримки нею сепаратистів і зростання кількості людських жертв та збитків від цієї агресії; 2) що продовжувати бізнес в Криму означає дискредитувати звернення України до країн світу із вимогою введення ними економічних санкцій щодо агрессора», – наголосили у «Майдані закордонних справ».

Як відомо, благодійний фонд «Майдан закордонних справ» створили за ініціативою українських дипломатів у січні 2014 року. Головою правління фонду є Богдан Яременко, Надзвичайний та Повноважний Посланник 1-го класу, генеральний консул України в Стамбулі та за сумісництвом представник України при Організаціі Чорноморського Економічного Співробітництва (2010-2013 р.р.). До складу Наглядової ради фонду входять Андрій Клименко (директор Таврійського інституту регіонального розвитку), Тетяна Силіна (журналіст-міжнародник, оглядач, тижневик «Дзеркало тижня»), Олександр Черненко (голова «Комітету виборців України»).

Читайте також: Кримське покращення: неможливість обирати мерів, підвищені ціни й відсутність туристів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.